همانطور که مطلع هستید بسیار نمونه های بی کیفیت و متفرقه و غیر بهداشتی تستر در سطح بازار وجود دارد اما ما مفتخریم که عطر های موجود در سایتمون تنها از دو کیفیت فوق کوالیتی و کیفیت بالا هستند که تستر فوق کوالیتی برترین تستر کشور از نظر کیفیت را دارد و تستر با کیفیت بالا یک درجه از فوق کوالیتی پایین تر است.

تفاوت تستر فوق کوالیتی با تستر کیفیت بالا در چیست؟
تستر فوق کوالیتی دارای بالاترین درجه کیفیت بین تستر های موجود در کشور می باشد. این تستر ها شرکتی نیستند اما به سبب کیفیت بسیاربالاشون به نام فوق کوالیتی میشناسیم. اسن نوع تستر ضمانت شده هستند و از نظر پخش بو و ماندگاری حداکثر 20 درصد با عطر اورجینال فاصله دارند.
تستر های با کیفیت بالا اکثرا دارای اسانس فرانسوی هستند ولی نسبت به عطر اصلی بین 25 تا 30 درصد فاصله دارند.

توضیحات بیشتر :

شاید بارها برای شما هم اتفاق افتاده باشد که وقتی برای خرید یک عطر به فروشگاه می روید به شما تستر آن عطر را پیشنهاد می کنند و می گویند کمی ارزان تر از خود عطر است و ماندگاری بیشتر هم دارد. ما در این مقاله قصد داریم تستر های عطر را به چالش بکشیم و ببینیم ماندگاری و قیمت آنها با عطرها چه نسبتی دارند و آیا همه ی عطرها تستر دارند؟

معمولا شرکت های تولید کننده دنیا تستر های عطر را برای تست رایحه عطر تولید می کنند تا مشتریان در فروشگاه های عطر قبل از خرید آن را تست کنند و بعد از آن عطر را سفارش دهند. به اینصورت که شما اگر فروشنده عطر و ادکلن باشید با خرید دوازده عدد از یک مدل عطر یک تستر رایگان از شرکت دریافت می کنید که با دوازده عطر شما در مجموع سیزده عطر به شما تحویل خواهد شد که یکی از آنها به عنوان تستر رایگان است. اما در ایران تسترها خرید و فروش می شوند البته با قیمتی کمتر از خود عطر و استقبال خوبی هم دارد.

بعضی از عطرها اصلا تستر ندارد و شما برای تست آن باید به صحبت های فروشنده و یا رایحه آن در اینترنت اکتفا کنید که معمولا انتخاب خوبی از آب در میاد.

تستر های عطر با جعبه های سفید که اصلا شبیه به جعبه عطر نیستند و سلفون ندارند اما رایحه آنها دقیقا مانند همان عطر است. برای توضیح بیشتر باید اینطور بیان کنیم: انگار شما یک عطر خریدید که جعبه سفید دارد و سلفون ندارد ولی عطر ارجینال است. اگر بیشتر دقت کنید روی جعبه تستر ها نوشته شده برای فروش نیستند اما در ایران تستر ها را می فروشند.

تستر های عطر تقلبی نیستند و ماندگاری بیشتری نسبت به عطر ندارند، تنها تفاوت آنها با عطرهای معمولی نوع بسته بندی و قیمت آنها است. قیمت تستر های عطر کمتر از خود عطر است و اگر شما برای خودتان عطر خرید می کنید بهتر است تستر بگیرید با قیمت کمتر از عطر و همان ماندگاری، اما اگر برای هدیه عطر می گیرید تستر به دلیل بسته بندی ساده ای که دارد مناسب هدیه نیست.

تسترها چون سلفون و بسته بندی ندارند قبل از خرید آن در فروشگاه یکبار اسپری کنید و اگر رایحه ای احساس نکردید بدانید که حتما قبلا اسپری نشده است و بعد از حصول اطمینان خرید کنید.